Абду́ктор

, а, чол.
від лат. abductōris, що походить від дієслова abduco — відводжу, утвореного внаслідок додавання приростка ab- — від до дієслова duco — вести.
М’яз, який відводить кінцівку або її частину  — відвідни́й м’яз; відвідни́к, а́, чол.
1. Вектор рівнодіючої, сили ваги і відвідного м’яза спрямований патологічно і викликає перевантаження окремих частин головки та ВЗ і, відповідно, зменшує навантаження на інші сегменти  — Сергій Герасименко, В’ячеслав Майко та ін., Функціональна рентгенографія в двох проекціях – важливий етап планування хірургічного лікування хворих на коксартроз, 2011.
2. ВМП-ЕНМГ реєстрували з відвідного м’яза великого пальця до фізичного навантаження та через 5 хв після нього  — Лідія Чеботарьова, Альбіна Третякова та ін., Клініко-нейрофізіологічна характеристика пацієнтів з нейрогенною переміжною кульгавістю на тлі стенозу поперекового відділу хребтового каналу, 2012.
3. Поверхневий відвідний м’яз розташований латерально на грудному поясі  — Катерина Гром, Олег Мельник, Біоморфологія м’язів, що діють на парні плавці коропових риб, 2015.
4. Наслідком цього може бути зменшення довжини плеча дії відвідних м’язів (зменшення загального стегнового офсету), що призводить до порушення роботи абдукційного механізму  — Роман Климовицький, Біомеханічні особливості постурального балансу після ендопротезування кульшового суглоба. Причини і профілактика порушень, 2018.
5. Перша група — 4 м’язи, що утворюють підвищення великого пальця — тенар (thenar), а саме: короткий відвідний м’яз великого пальця, короткий м’яз-згинач великого пальця, привідний м’яз великого пальця і протиставний м’яз великого пальця  — Андрій Головацький, Віктор Черкасов та ін., Анатомія людини, 2006.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше