Абсолю́ція
, ї, жін.
від лат. absolutio – звільнення, утвореного внаслідок додавання приростка ab – від до дієслова solvo – відв’язую, звільняю.
Відпущення гріхів через сповідь чи розкаяння —
розгрі́шення, ння, сер.
1. Але вони йдуть не різати, не рабувати, а молитися, сповідатися, доступити розгрішення, якого їм не хоче дати місцеве духовенство — Іван Франко, Різуни, 1903.
2. Так само вже давно, коли священик із Клокот був ще якимось ящуром або нині вже вимерлим сумчастим ссавцем, доля вирішила, що він мусить порушити таємницю сповіді, хоч з юридичного погляду канонічне право дозволяє давати розгрішення навіть тоді, коли йдеться про монастирське майно — Ярослав Гашек, Пригоди бравого вояка Швейка, переклад Степана Масляка, 1958.
3. А тоді благослови їхні рушниці, і ті молодці, котрим ти даси розгрішення, не схиблять, стріляючи в синіх, бо рушниці їхні будуть освячені! — Оноре де Бальзак, Шуани, або Бретань 1799 року, переклад Тамари Воронович, 1976.
4. Та ось прийшла до старого радикала Костомаха, заглянула йому в очі, і зрозумів тоді старий, що життя має межу, за якою існує невідомість, і, злякавшись її, покликав бабу й проказав: «Що було на землі, то видів, а що є там, ніхто не знає, то клич священика, най дасть мені розгрішення, бо як мою грішну душу не схочуть там прийняти, то куди подінуся?» — Роман Іваничук, Країна Ірредента, 2007.
5. Коли священик дає розгрішення, а особа не дуже кається, але отець всеодно відпускає гріхи, – тлумачить отець Петро, – такий священик може помилятися! — radiomaria.org.ua, 20.04.2018.
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна