Абітуріє́нт

, а, чол.
від нім. Abiturient — випускник, пов’язаного  з лат. abituriens (abiturientis) — той, що збирається йти.
Особа, яка вступає у вищий або передвищий навчальний заклад — вступни́к, а́, чол.
1. Якщо ж вступник не витримував екзаменів, то гроші, в крайньому разі, можна було й повернути  — Перець, 18/1955.
2. Одначе, — зараз же встряв у розмову красивий доцент, розгортаючи справу вступника і знаходячи там любовну записку від секретарки, — ви робите поспішний висновок  — Григорій Тютюнник, Вир, 1960.
3. Буває навіть так, що вступник одділяє підмет від присудка комою  — Роман Смаль-Стоцький, Українська мова в Совєтській Україні, 1969.
4. Тоді всі технікуми влітку містили оголошення про те, скільки студентів вони приймуть на новий навчальний рік і які вимоги до вступників  — Юрій Шевельов, Я – мене – мені... (і довкруги), 1987.
5. З часом утвердилося вживання слова абітурієнт саме в значенні вступника до навчального закладу, а випускника школи так майже ніхто не називає  — Євгенія Чак, Чи правильно ми говоримо, 1997.
6. Якщо вступник протягом основного періоду реєстрації сформував реєстраційну картку  учасника ЗНО на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, однак до 7 червня  з тих чи тих причин не зміг підтвердити своєї участі в НМТ, він зможе взяти участь у додатковій сесії тестування  — testportal.gov.ua, 08.06.2022.

  • У деяких словниках абітурієнта визначено як випускника середнього навчального закладу, однак у сучасному мовленні за згаданим словом закріпилося значення особи, яка закінчила школу та планує вступати у вищий навчальний заклад (у такому разі наголошувано саме на вступі, а не завершеному навчанні); див., наприклад, повідомлення від Міністерства освіти й науки (2017 рік): "Наразі приймальні комісії верифікували 99,8% заяв абітурієнтів – перевірити залишилося ще близько 2 тис заяв, однак цей процес буде завершено сьогодні, максимум завтра... «Верифікація проводиться для того, щоб перевірити адекватність даних вступників, виявити та виправити помилки. Особливу увагу було зосереджено на верифікації середнього балу атестату, сільського коефіцієнту, крім того, у нас була частина абітурієнтів, які поставили собі бонуси як переможці олімпіад, хоча насправді вони такими не є. Окремо під час верифікації заяв перевіряється правильність розрахунку конкурсного бала», – зазначила Міністр".

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше