Аплодисме́нти
, ів
від фр. applaudissement(s), що походить від дієслова applaudir та лат. applaudere – плескати, утвореного внаслідок приєднання приростка ad – до, на до дієслова plaudere (plodere) – бити.
Схвальне чи вітальне плескання в долоні —
о́плески, ів
1. З темпераменту він соціальний реформатор, і коли б політичні події були склались інакше, він найкраще почував би себе на становищі державного діяча в Советах, де міг би одною рукою давати знаки масі, коли мав бити оплески й мовчати, а другою писати повісти та драми очевидячки, революційного змісту... у державному видавництві — Михайло Рудницький, Від Мирного до Хвильового, 1935.
2. Публіка, що заповнила величезний театр, не залишила без оплесків жодний номер нашої програми, від першого до останнього... — Альбер Камю, Спасибі, переклад видано в журналі «Всесвіт», 1/1959.
3. Залунали бурхливі оплески, всі кинулись наслідувати Джованніно: люди стрибали на підніжки, хапали короля за ніс і добряче його попосмикали — Джанні Родарі, Казки по телефону, переклад Івана Дзюба, 1977.
4. Публіка розступалася, даючи їм дорогу, а коли оркестр зупинився, маршируючи на місці, вибухнула гучними оплесками — Стівен Кінг, Мертва зона, переклад Володимира Митрофанова, 1988.
5. Літній майстер був у розмовах люб’язним та розкутим, а в його поставі ще відчувалася та «сталева пружина», яка колись викликала захоплені оплески після стрибків та шалених обертів віртуоза танцю — День, 2010.
6. Щоби публіка поводилася в міру активно, виявляючи вигуками, оплесками чи, навпаки, засвистуванням чітку провладну позицію й виразне обурення підсудними — Юрій Андрухович, Гості з минулого, 2022.
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна