Дедла́йн

, у, чол.
від англ. deadline, утвореного від прикметника dead – мертвий та іменника line – риска.
Часова межа, до якої належить виконати роботу чи завдання — речене́ць, нця́, чол.
1. Крім сього рішено вимагати, щоби на картах голосованя не мож було робити налїпок та оби реченець роздачі карт був виразно означений  — Дїло, 03.04.1913.
2. Черкасенко вміє однаково легко написати поезію про весну, про Шевченка, про шахту, про Галичину, про кохану, про війну та Прометея і здається, що найкраще пише саме тоді, коли хтось звертається до нього з готовою темою і проханням постачити вірш на означений реченець  — Михайло Рудницький, Від Мирного до Хвильового, 1936.
3. Але спробуйте проґавити реченець плачення податків. Вам скажуть, що це було оголошене в пресі, що це передавали через радіо і телевізію  — Яків Гніздовський, Із записника, 1970.
4. Коли йому потрібні на якийсь час гроші, він, позичаючи їх, знає, що мусить сплатити, як настане кінець реченця  — Бернард Шоу, Лікарева дилема, переклад Олександра Мокровольського, 2010.
5. Хоча чого це ми користуємося тією клятою іноземщиною, коли маємо гарний український відповідник: реченець? Це ж про нього чудово сказав Василь Стус: «Як став – то вплав, як брід – то вслід, як мур – то хоч нурця, пройдімо лабіринтом бід до свого реченця…»  — Український тиждень, 20/2017.
6. Розумію, що мені це потрібно, що маю реченець. Щоб не було проблем зі складанням сесії, треба робити все вчасно  — lpnu.ua, 30.04.2020.
7. Утім вона вчасно не подала документи до ЦВК (реченець настав 8 жовтня), тому замість неї депутатом зареєстрували наступного за нею Шараскіна  — hromadske.ua, 10.10.2020.
8. Декларування доходів громадян: реченець – 30 червня  — tr.tax.gov.ua.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше