Депози́т

, у, чол.
від лат. depositum — річ, залишена на зберігання, утвореного від дієслова deponere — класти.
Гроші, які вкладник залишає на зберігання банківській установі на певний час — вклад, у, чол.
1. Ну, на перший раз зробіть вклад на десять годин  — Володимир Владко, Ощадкаса часу, 1941.
2. Мій чоловік переправив контрабандою до Швейцарії велику суму грошей; маючи до мене довіру як до дружини, він дав мені доручення на свої вклади — Альберто Моравіа, Уява, переклад Анатоля Перепаді, 1978.
3. Вони відкриють там свої філії й дозволять наступному урядові бути українським урядом, з блакитно-жовтим прапором, але забиратимуть дивіденди на свої вклади й експлуатуватимуть наш народ знову, бо ми не досить готові взяти економіку в свої власні руки  — Михайло Слабошпицький, Українець, який відмовився бути бідним, 1994.
4. Коли вкладники банку «Михайлівський» виходять (безсумнівно, за свій приватний інтерес) на протест, вони вчаться висловлювати свою позицію, вчаться зустрічатися з іншими позиціями, адже Національний банк каже їм: «Я не надрукую вам гроші», та інші громадяни додають:«Це нечесно, ми не маємо переживати підвищення цін або сплачувати більше податків, щоб ви отримали свої вклади»  — Євген Бистрицький, Типологія протестів у демократичному суспільстві, 2018.
5. Найбільша «поборниця обманутих вкладників» у своїй програмі обмежилася розмитими формулюваннями«відновимо довіру до банківської системи… справедливість для людей, які втратили свої банківські вклади… змінимо неефективну політику НБУ…», а Смешко запропонував розслідувати діяльність НБУ за останні п’ять років без жодних пояснень та альтернативних пропозицій  — Український тиждень, 31/2019.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше