Депута́т

, а, чол.
від лат. dēputātus – призначений, посланий, пов’язаного з дієсловом dēputāre – передавати, вважати, утвореного внаслідок приєднання приростка dē- до дієслова putāre – міркувати, упорядковувати.
Особа, обрана до законодавчої установи або установи місцевого самоврядування  — обра́нець, нця, чол.
1. А коли перші обранці народні, депутати першої Державної Думи, обравши Муромцева на почесне і одповідальне місце голови, ніби дали йому в руки прапор цього представництва, то він держав даний йому прапор так високо і оберігав його так уміло і так чесно, що йому дивувалися західно європейські з давна парламентарні люде  — Рада, 224/1910.
2. Справжні обранці французького народу депутати – комуністи позбавлені своїх повноважень і віддані до військово-польового суду  — Вільна Україна, 04.03.1940.
3. Коли ж ні: частина «народніх обранців» в українському, чималою частиною – російськомовному, парляменті закликає до повалення української державности, тужить за есесерною імперією (за «соціялізмом з людським обличчям»), гальмує прийняття життєво необхідних законів, одно слово, саботує, ненавидить той нарід, якому правдою і вірою служити повинна  — Петро Дужий, Роман Шухевич. Політик. Воїн. Громадянин, 1987.
4. Прокурори будують вілли, роз’їдають морди місцеві «обранці», а до того, як живе шахтарський люд, їм байдуже  — Олесь Гончар, Щоденники, 1993.
5. Така пропозиція виглядала б кумедною на рівні жарту в кулуарах чи навіть у сесійній залі (скажімо, для підняття... тонусу втомленим владою обласним обранцям) – але не на рівні офіційної пропозиції до проекту рішення  — zaxid.net, 14.06.2007.
6. Там наводять слова міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса у парламенті, що надати точні дані про постачання він не може, але буде інформувати обранців у максимально можливий спосіб  — Український тиждень, 09.06.2022.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше