До́нат
, а, чол.
від англ. doughnut, утвореного внаслідок складання іменників dough – тісто та nut – горіх.
інше можливe написання: донатс.
Круглий солодкий пиріжок із діркою посередині, смажений в олії —
пу́ндик, а, чол.
1. Він пожирав похмурими очима всю цю навалу бісквітних і мікадних тортів, ромових бабок, заливних горіхів, купи шоколаду, шари кольористих тягучок і тістечок різної форми та змісту, не знаючи їм назви, але добре розуміючи, що назви ці – не пампушки, не пундики і не пірники — Валер’ян Підмогильний, Місто, 1928.
2. Та й думка про запашний борщ з пампушками, рум’яну качку з яблуками та солодкі пундики з компотом позбавляла його сил сперечатися — Всеволод Нестайко, Чудеса в Гарбузянах, 1984.
3. Звичні руки роблять свою справу, гладенька спина нахиляється, плечі ходять, допомагаючи, стегна напружились, і якби не ніч, не голизна оця, не трави, не дух, не пришіптування, можна було б подумати, що це просто господиня вирішила напекти пиріжків, чи медяників, чи, скажімо, пундиків, чи пампушок, чи… та мало чого може напекти наша господиня — Брати Капранови, Приворотне зілля, 2004.
4. Поки я поринав у спогади, він продовжував говорити, поглинаючи пундики з кремом, – його мати потурбувалася й про десерт — Лариса Денисенко, Сарабанда банди Сари, 2008.
5. У Житомирі відкрився новий заклад «Пончік shop». «Колись давно, коли я був маленький, бабуся готувала мені такі маленькі пундики…» — zhitomir.info, 11.10.2021.
- "Етимологічний словник української мови" подає слово пундик як видозміну англ. пудинг, однак вважаємо, що назви, які набули виразно питомого вигляду, можна визнати за повністю освоєні в українській мові.
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна