Егої́зм

, у, чол.
від фр. égoïsme, пов’язаного з лат. ego – я.
Нехтування іншими заради себе  — себелю́бство, а, сер.
1. Я вдивлявся в неї з пильною увагою, і ні одної рисочки вагання, жіночого егоїзму, себелюбства, страху, лицемір’я, прикритого різними «тверезими», «логічними» міркуваннями, – нічого не помітив у ній — Володимир Винниченко, Записник, 1920.
2. Та й почуття у них страшенно примітивні: це почуття самиць, мало здатних до вдосконалення, байдужих до всього, що не зачіпає безпосередньо їхнього жіночого себелюбства, яке поглинає у них геть усе — Гі де Мопассан, Наше серце, переклад Ольги Косач-Кривинюк, 1930.
3. Не мав він перечуленого себелюбства письменників, що їх так легко вражає чужий осуд, особисті невдачі або байдужість громадянства; не мав і нездорових гордощів тих письменників, що вважають себе за вибранців народу і ждуть на заслужені почести, чи успіхи  — Михайло Рудницький, Від Мирного до Хвильового, 1936.
4. А верховодити в нім будуть не лицарі, а крамарі; і вартістю найвищою в тім світі буде не честь лицарська, а гріш; чеснотами ж – не відвага і серце шляхетне, а шахрайство та себелюбство — Дмитро Донцов, Правда прадідів великих, 1952.
5. Звідси породжується себелюбство, бо, намагаючись здобути синові багатство і почесті та залишити йому у спадщину великий маєток, кожний з нас стає розкрадачем громадського добра — Томмазо Кампанелла, Місто сонця, переклад Йосипа Кобова та Юрія Цимбалюка, 1984.
6. Немирич невідривно слухав оповідь про справедливий лад і суспільство, про місто Сонця, де душі людські не роз’їдатиме звична короста жадоби і себелюбства, де правитиме Любов, Могутність і Мудрість.. — Іван Корсак, Немиричів ключ, 2012.
7. Себелюбство і любов повсякчасно протистоять одне одному. Якщо любов просить нас зрікатися самих себе заради іншого, себелюбство вимагає від нас зосередитися на собі  — poklik.media, 16.02.2021.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше