Екзеку́ція

, ї, жін.
від лат. exsecutio (executio) – виконання, пов’язаного з дієсловом exsequi – йти за гробом; здійснювати, утвореного внаслідок приєднання приростка ex- – з до дієслова sequi – проводжати.
Тілесне покарання  — катува́ння, ння, сер.
1. А забув праведних людей, – вони ж і муки терпіли, їх несвітським катуванням мордовано, на вогні палено… — Борис Грінченко, Під тихими вербами, 1900.
2. – Ми випалимо з нього злого духа священним огнем Есеґе-Малан-Тенґері. Я зрозумів, що на мене чекало якесь страшне катування, але що вони мене не вб’ють, боячись розплати — Ґео Шкурупій, Монгольські оповідання, 1932.
3. Побачивши Сафар-бея і яничара, вони здригнулися, але пози не змінили, їхні очі, сповнені ненависті і презирства, свідчили, що ні смерть, ні катування не залякають їх — Володимир Малик, Посол Урус-Шайтана, 1968.
4. Коли цей поганець попав у її руки, вона піддала його страшним катуванням; крім усього іншого, змусила відрізувати шматочками власне м’ясо, смажити і їсти — Плутарх, Ціцерон, переклад Йосипа Кобова та Юрія Цимбалюка, 1991.
5. Церемонія публічного катування не є в собі чимось більш ірраціональним, ніж ув’язнення в камеру, але це є ірраціональним з точки зору виду каральної практики, що включає нові способи розгляду наслідків, що будуть продуковані цим вражаючим покаранням, нові способи підрахунку його корисності, виправдання його, класифікації тощо — Мішель Фуко, Проблема методу, переклад Віталія Ляха, 2000.
6. Слідчий не кваплячись розповідає читачеві про свої методи роботи (звичайно, не про побої й катування, бо до терору ще майже 10 років), аж потім з’ясовує, що вбивця – жінка, а жертва – незнайомий їй чоловік — Український тиждень, 49/2016.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше