Екскреме́нти

, ів, мн.
від лат. excrementum, що походить від дієслова excernere – виводити назовні, утвореного внаслідок приєднання приростка ex- – з, від до дієслова cernere – розрізняти.
Відходи життєдіяльності людини (переважно тверді)  — кал, у, чол.; гівно́, а́, сер., розм.; лайно́, а́, сер., розм.
1. Як «справжній фашист», а не його ерзац (справжній, бо німець та ще й «пролізлий в партію ВКП(б)»), Ганс котирувався на біржі НКВД дуже високо й відповідно до цього багато витерпів, аж до того, що його слідчий мастив своїм калом по голові, чого бідолашний Ганс, європеєць і все-таки революціонер, робітник з походження – Ганс Шумахер – ніяк не міг зрозуміти — Іван Багряний, Сад Гетсиманський, 1950.
2. Бо хоч купа гівна й добігла могутности в цьому світі, вона знає – вона лише купа нечистот, і тому вона й звіріє і мститься – добрій людині за її повноцінність, а Всевишньому – за своє неіснування, внаслідок чого по землі крокує зло, навіюючи жах, ніби воно непоборне — Емма Андієвська, Роман про добру людину (ІІІ), 1972.
3. Все, шо роками пиздив І пер, згинаючись, до себе у комору, А потім, запираючись в сортирі, І там, згасаючи від смутку та зневіри, Я нігтєм вицарапував на стінці скажені цифри, Рахував і плакав, пердів беззахисно, В тупому скаженінні зубами скреготав, І дикий сморід, цей дух гівна На вільних білих крилах Вповзав мені у серце, як гадюка, І люто в душу срав — Лесь Подерв’янський, Король Літр, 1985.
4. Потім дорослі розказували, що незадовго до урочистостей хтось сипнув у викопану могилу корзину лайна, знову тягали людей до слідчих, але так і не дізналися, хто це зробив  — Володимир Дрозд, Пришестя, 1996.
5. Але завжди знайдеться той, хто подумає: чому я маю жерти чужий кал, носити чужі труси, хутра, батоги і капелюшки замість називати, як бачу?  — Світлана Поваляєва, Бардо online, 2009.
6. Мешканці будинку не раз і не двічі скаржилися до поліції на гівна, які залишають на подвір’ї завсідники кнайпи  — Марек Краєвський, Голова мінотавра, переклад Божени Антоняк, 2013.
7. Ваші оселі – розсадники бліх та вошей, ваші діти сліпнуть од мух, що розмножуються в купах калу, а коші на збіжжя завжди порожні  — Сергій Сингаївський, Дорога на Асмару, 2016.
8. Тут проявилося все: дурість, безвідповідальність, непрофесіоналізм, безпринципність, злісна конкуренція, небажання мазатися в лайно та ставати пішаками в чужих іграх  — Український тиждень, 49/2017.
9. По суті, кремлівські самі собі наклали на голову величезну купу лайна або вистрілили собі в ногу (якщо так зрозуміліше)  — 24tv.ua, 10.10.2022.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше