Екіпіру́вати

, у́ю, у́єш, док., недок., пер.
від фр. équiper – споряджати, що походить від стфр. esquiper (eschiper) – завантажувати, споряджати судно, пов’язаного з герм skip- – судно.
Забезпечувати всім потрібним  — споряджа́ти, а́ю, а́єш, недок., пер.; споряди́ти, джу́, диш, док., пер.
1. Великі пани їхали нерідко на чолі кількох сот озброєного люду, дрібніші вели під корогви коронні тільки десятки своїх людей, а зовсім збіднілі шляхтичі, що не могли спорядити своїм коштом і невеличкого загону, приєднувалися до відділу якогось із значніших панів  — Олександр Соколовський, Богун, 1931.
2. – Не вірю ! – верескнув Адольф Гітлер, – не вірю, що за три місяці вони спорядять і відправлять на Східний фронт сто дивізій  — Василь Кожелянко, Дефіляда в Москві, 1997.
3. Наприкінці червня споряджено дві сотні під командуванням Побігущого (приблизно 200 осіб), тоді як у Зауберсдорфі ще продовжувала вишкіл третя сотня, що приєдналася до батальйону на два тижні пізніше  — Андрій Боляновський, Українські військові формування в збройних силах Німеччини (1939–1945), 2003.
4. Кам’янецькі діти роблять те, що не може держава – споряджають бійців у зону АТО  — kh.ridna.ua, 18.08.2014.
5. Просто політична «еліта» боїться показати, скільки грошей вони вкрали у нас після Революції Гідності, коли ми з останніх сил споряджали армію і добровольців, – зауважив він  — eurointegration.com.ua, 12.08.2016.
6. Отже, волонтерські спільноти та приватні жертводавці споряджали, озброювали, забезпечували харчуванням, одягом та засобами захисту українських вояків (так, 1 млн. гривень було зібрано на закупівлю спорядження для батальйону «Азов», який офіційно входив до складу Національної гвардії, а отже, МВС)  — Тарас Кузьо, Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет, переклад Андрія Павлишина, 2018.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше