Жиле́т

, а, чол.
від фр. gilet, пов’язаного з тур. yelek – жилет.
Чоловічий або жіночий одяг без рукавів  — безрука́вка, и, жін.
1. Лени не прийшлося кликати, вона відчула і зрозуміла мою запопадливу метушню і з’явилася на моїй сцені саме в слушний час, переодягнута у чорні сатинові штани і білу, найлонову, зі золотими обводками, безрукавку, нагадуючи Одру Геббурн, яку я недавно бачив у журналі «Лайф» і з якою познайомився на екрані кіно-театру «Одеон» — Улас Самчук, На твердій землі, 1966.
2. А то ще бувало, що хтось із хлопців держав скакового коника, а він, Ікемотубе, верхи на осідланій кобилі, сам у квітчастій безрукавці, у куртці з двома хвостами ззаду й бобровому капелюсі – вбраний чепурніше за іншого картяра з пароплава, багатше навіть, ніж торговець віскі – проїздив повз веранду, де сестра Германа Коша лущила вже інший стручок гороху в срібний глек, а Річковий Пеньок сидів спиною до стовпа й грав на гармонії — Вільям Фолкнер, Залицяння, переклад Ростислава Доценка, 1978.
3. Але він знову був там у своїй безрукавці, зігнувся коло курника, випускаючи курей з кліток, оточений пташенятами, які тепер стали трохи незграбні, однак виглядали значно ошатнішими за справжніх курчат — Девід Герберт Лоуренс, Коханець леді Чаттерлей, переклад Соломії Павличко, 1990 .
4. А деколи каже мені, щоб я його добре вділа, в штани, в сорочку, в шкіряну безрукавку, і тоді сідає на балконі і щось говорить  — Тетяна Малярчук, Згори вниз. Книга страхів, 2006.
5. В одній зі скринь ми знайшли дещо з одягу, який кілька років тому залишив Хосе Антоніо, а також штани, черевики і пару потятих міллю безрукавок, які однак ще могли придатися втікачеві — Ісабель Альєнде, Віолета, переклад Галини Грабовської, 2022.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше