Пов’язаний із кіннотою —
кінно́тний, а, е
1. А ворожа артилерія смертельно не любить верхівців, а німецька артилерія в кожному вершнику вбачає ненависного козака і, вирішивши, мабуть, що готується від нас кіннотна атака, миттю перенесла всю лють свого оскаженілого харкання саме на ту лінію, що нею треба було, вслід вершникам, перебігти й нам — Олексій Кобець, Записки полоненого, 1931.
2. Концентрація великої скількости танків у одному місці, прорив ворожих ліній, швидке посунення танків у глибину ворожої території, знищення його запілля і деморалізація населення та резерв – стали копією давньої клясичної кіннотної тактики — Вісті комбатанта, 1–2/1961.
3. Я сам бачив, як чотириста тридцять сім шабель утікали куди очі світять, охоплені ганебним жахом, – бачив, як найкращий кіннотний полк на дві години випав із списків особового складу армії — Редьярд Кіплінг, Місто страшної ночі, переклад Юрія Лісняка, 1979.
4. Лише в червні – липні 1919 року під час боїв у районі Кам’янця-Подільського та Проскурова Чорні запорожці змогли проявити себе як згуртована й дисциплінована кавалерійська частина. Відтоді завдяки старанням сотника Божка вони стали найкращим кіннотним підрозділом Дієвої армії УНР — Український тиждень, 13/2013.
5. Основою козацького війська були піхотні полки, які відзначалися витривалістю та майстерністю ведення стрільби; Б. Хмельницький створив також власні кіннотні полки, артилерію, що налічувала до 100 гармат і за ефективністю дій не поступалася польській; він розвинув діяльність розвідувальних, прикордонно-сторожових та фортифікаційних підрозділів — Світлана Гриценко, Динаміка лексикону української мови XVI–XVII cт, 2018.
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна