Контагіо́зність

, ості/ости, жін.
утворене від прикметника контагіозний за допомогою наростка -ість.
Здатність хвороб передаватися через збудник під час безпосередньої взаємодії людини чи тварини з ним — зара́зливість, і/и, жін.; зара́зність, і/и, жін.
1. За другий, не менш важливий захід у боротьбі зі шкарлятиною є створення в самому організмі умов опіру заразливості, а цього можна досягти своєчасним щепленням вакцини по способу небіжчика професора Габричевського: через троєкратні вприскування під шкуру вакцини з тижневими перервами  — Радянська Волинь, 156/1925.
2. Рішар заперечив, що не треба перебільшувати, що заразність хвороби, крім того, ще не доведено, бо ж родичі хворих живі й здорові  — Альбер Камю, Чума, переклад Анатоля Перепаді, 1991.
3. Лікарі й науковці фіксували стрімкий перебіг захворювання, тяжкі ускладнення, високу заразність цієї інфекції та значний відсоток летальності при несвоєчасному лікуванні  — Україна молода, 2011.
4. «Заразливість – 99,4 %», – подумав він. Ця думка божевільно кружляла в його голові. І це означало надлишкову летальність у 99,4 %, бо людський організм не виробляв необхідних антитіл, аби зупинити мінливий вірус  — Стівен Кінг, Протистояння, переклад Сергія Крикуна та Ганни Яновської, 2017.
5. Змішуючись із культурами людських клітин, цей трансгенний мікроб повністю блокував зараження лабораторним штамом ВІЛ і вдвічі зменшував заразність штаму, виділеного в пацієнта  — Джессіка Снайдер Сакс, Мікроби гарні та не дуже. Здоров’я і виживання у світі бактерій, переклад Ярослава Лебеденка, 2018.
6. Так, «дельта» відрізняється високим рівнем контагіозності (заразливість), коротшим інкубаційним періодом та агресивним перебігом  — ua.interfax.com.ua, 22.07.2021.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше