Кросво́рд

, а, чол.
від англ. crossword, утвореного від іменників cross – хрест; перехрещуватися та word — слово.
Розумова гра-задача, у якій потрібно відгадувати слова, вписуючи букви у відповідну кількість порожніх клітинок  — хрестослі́в, о́ву, чол.; хрестикі́вка, и, жін.
1. Хрестиківка це головоломка, для розгадання якої треба в кліточки поземих і сторчових рядків малюнка вписати по букві так, щоб потім можна було прочитати слова відповідного значення  — Соняшник, 38/1959.
2. ...Бондаренчиха одразу ж заспокоїла Тадзя, пояснивши, що Сфінкс, навіть коли в нього поганий настрій, не становить безпосередньої небезпеки, бо вистачає з ним повести мову про хрестиківки, а то ще й розв’язати одну, другу (а хрестиківка для Сфінкса те саме, що й загадка), щоб він дозволив собі навіть сісти на голову...  — Емма Андієвська, Роман про людське призначення, 1982.
3. А втім, буває, що за день ціла хрестиківка готова. Як правило, одночасно готує кілька кросвордів  — volyn.com.ua, 26.09.2014.
4. Також було проведено цикл масових заходів – тренінги, вікторини, літературні перехрестя, зустрічі з письменниками, конкури, літературні хрестослови, які були насичені нестандартними завданнями, цікавими фактами оточуючого світу, змушували користувача вчитися мислити і робити свої висновки, а ще зацікавитися книгою та читанням  — zinkivlibrary.blogspot.com, 29.07.2015.
5. За умовами останнього, вони мали подолати кілька етапів: продемонструвати знання бібліотечно-бібліографічної роботи, розв’язати літературний хрестослів, порадити уявному читачеві книгу тощо  — central-ua.tv, 30.09.2014.
6. Їх зашифровано в хрестослові, який слід розгадати гравцям кожної команди  — kolosolena21.blogspot.com, 18.05.2019.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше