Літера́т

, а, чол.
пов’язане з лат. litterātūra – буквене письмо, утвореного від іменника littera – буква.
Особа, яка пише художні твори, займається письменством  — письмо́вець, вця, чол., заст.
1. Українські поети чи письмовці все дрібнішають та дрібнішають; ще не диво було б, якби тільки новітні таланти були слабіші од старих, – а то в нас бува й гірше  — Агатангел Кримський, Наша язикова скрута та спосіб зарадити лихові, 1891.
2. Справжніми поетами і письмовцями варто називати не тих людей, що можуть складати пісні та оповідання тілько для заробітку, або для слави, або з примусу, а тих, що не можуть не складати, хоч би й не хтіли  — Леся Українка, Джон Мільтон, 1895.
3. Як Дон Кіхот звільнив багатьох бездольників, яких силоміць вели туди, куди вони не хотіли йти Повідає Сід Ахмет Бен-Енхелі, арабський і ламанчський письмовець, у сій поважній, високомовній, докладній, а воднораз і приємній та цікавій історії, що після того, як між преславним Дон Кіхотом з Ламанчі та його джурою Санчом Пансою відбулася розмова, переказана на приконеччі двадцять першого розділу, Дон Кіхот підвів очі й побачив, що назустріч їм по дорозі йшло пішки чоловік із дванадцятеро якихось людей, нанизаних, мов намисто, на довгий залізний ланцюг  — Мігель Сервантес, Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі, переклад Анатоля Перепаді, 1995.
4. Вельми щедрим будучи, велів волинський князь заснувати при храмах школи для переписувачів книг, котрі богословську науку мали поглиблювати й розповсюджувати, – і повнились церковні плебанії невиданими досі манускриптами, й виростали в тих школах мудреці, спроможні тлумачити творіння, з грецької, арамейської та латинської мов перекладені, а теж своїми письмовцями написані — Роман Іваничук, Хресна проща, 2010.
5. Письмо – не складання хороших слів і думок. Се – складання всього хорошого і радісного, що є в письмовця  — Мирослав Дочинець, Синій зошит, 2015.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше