Літера́тор

, а, чол.
запозичене з нім. Literator, пов’язаного з лат. litterator, утвореного від іменника littera – буква.
Особа, яка пише художні твори, займається письменством  — письме́нник, а, чол.
1. Многі з нас попрочитували все, що було доступне з Шевченка, Основ’яненка, Куліша, Костомарова та інших українських письменників, і нікому зі шкільних учителів і на думку не приходило робити за те якісь нагінки на учеників  — Іван Франко, Молода Русь, 1878.
2. З другого боку – техніка журналу наладилася; він забезпечив собі постійну участь цілого ряду визначних письменників, значно розширив і зміцнив круг читачів по обидва боки кордону  — Михайло Грушевський, Про зняття з себе обов’язків головного редактора «Літературно-наукового вісника», 1912.
3. Всім відомо, що ми маєм цілі поклади народного гумору, і навіть у підручниках географії гумор зазначається як характерна риса українського світовідчування, а проте українські гумористичні журнали, що коли-небудь виходили, і багато з наших гумористичних письменників справляють враження убоге й сумне   — Микола Зеров, Пам’яті Самійленка, 1925.
4. На початку цього століття норвезький письменник Б. Б’єрнсон казав про заборону української мови: «Ще досі існує в Европі народ, який числить понад 30 мільйонів і в якого під прикриттям державної неминучости грабують його мову і його народність, не кажучи вже про те, що його гноблять і зневажають всіма можливими способами»  — Василь Барка, Хліборобський Орфей, або клярнетизм, 1961.
5. Ми відразу побачили на ринковій площі будинок з меморіальною табличкою, де мешкала Уляна Кравченко, а потім хтось нам сказав, що он там на горі є місце, де Уляна зустрічалась з Іваном Франком, знаним уже тоді письменником, і що там є камінь, де вони сиділи  — Галина Пагутяк, Сентиментальні мандрівки Галичиною, 2014.
6. Звичайно, жвавість його усної мови і стиль його листів ще не дають мені права твердити, що з нього вийшов би талановитий письменник  — Марсель Пруст, У пошуках утраченого часу, переклад Анатоля Перепаді, 2001.
7. Не забуваймо ще і про те, що майстерний письменник повинен володіти даром певного перевтілення, певного тимчасового «вживання» в образ  — life.pravda.com.ua, 14.03.2021.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше