Меню́

, невідм., сер.
від фр. menu, пов’язаного з лат. minus — менший.
Список страв і напоїв у закладах громадського харчування  — страво́пис, у, чол.
1. Оксанич, поки Марк вивчає стравопис прямо біля шинквасу, йде і сідає поближче до дверей, щоби розчути бурмотіння вокзального музиканта... — Світлана Поваляєва, Сімурґ, 2006.
2. На поверхні є невеликий тачпад, він дозволяє переглядати стравопис, робити замовлення, змінювати освітлення, – каже власник ресторану Ноель Ханвік — 24tv.ua, 07.07.2011.
3. Ґастон зиркнув у стравопис — Еріх Марія Ремарк, Життя в позику, переклад Роми Попелюка та Юрія Винничука, 2014.
4. Також до збірки увійшов різдвяний стравопис, який пропонує читачам рецепти страв, що свого часу готували наші бабусі по обидва боки Збруча, а наразі готуємо ми та наші мами — realno.te.ua, 08.01.2019.
5. Стравопис кожна сім’я складає на свій смак — Колосок, 29–32/2020.

  • Варто зауважити, що разом із словом стравопис на позначення меню вживають слово стравоспис, див., напр.: Як оповідає одна кореспонденція, на стіні біля каси у такій «щасливо-радісній» совєтській харчівні висить стравоспис , але робітники ніколи його майже не читають, бо вони вже давно розгадали, що під різними назвами дають все ту саму страву (Український доброволець, 63/1944); Свій стравоспис , що складався виключно із рослинної їжі, він лише на великі свята урізноманітнював сонною осінньою мухою або знесиленим нітратами хробачком (Богдан Волошин, Приватна міфологія Львова, 2009);  Інтер’єр і меню (використовують тут інший старовинний варіант — стравоспис) так здружилися, що відразу захотілося познайомитися з генеральним директором (День, 56/2011) та ін. 

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше