Окупува́ти

, у́ю, у́єш, док., недок., пер.
від лат. occupo, утвореного за допомогою приростка ob- – навколо-, проти- від дієслова capio – беру, захоплюю.
Силою захопити частину іншої країни або якесь місце, приміщення, розташувавшись у ньому  — зага́рбати, аю, аєш, док., пер.; зага́рбувати, ую, уєш, недок., пер.
1. Історичний досвід переконливо повчає нас, що Росія при всіх внутрішніх перемінах ніколи не зміняла, ні не послаблювала свого імперіялізму – гону загарбувати, визискувати й нищити інші народи, зокрема український  — Степан Бандера, Перспективи української революції, 1949.
2. Наприкінці XVIII сторіччя переважна більшість земель української держави загарбала Росія, а її деспотичний царизм найбрутальнішими методами розпочав провадити виразну колоніяльну політику — Андрій Микулин, Концентраційні табори в Совєтському Союзі, 1958.
3. Він хотів був сказати – «нічого не знаю», та стримався і відповів сміючись: – Камо, присягаюсь тобі честю мого батька, що поки я живий, Ассірія не загарбає Фінікію — Болеслав Прус, Фараон, переклад Марії Пригари, 1982.
4. Під час своєї подорожі через Гетьманщину і Слобідську Україну 1841 р. Йоганн Георг Коль писав у тому ж дусі: «Неприязнь народу Малоросії до народу Великороси настільки сильна, що її можна назвати просто національною ненавистю, і це почуття протягом сімнадцятого століття скоріше зміцнилося, ніж ослабло, коли країну загарбала Московська імперія» — Зенон Когут, Російський централізм і українська автономія: Ліквідація Гетьманщини, 1760–1830, 1996.
5. Дрібногноми не любили нікого, крім себе; ненавидячи та боячись орків, вони також ненавиділи й елдарів, а найбільше – Вигнанців; адже нолдори, за твердженням дрібногномів, загарбали їхні землі та домівки — Джон Роналд Руел Толкін, Сильмариліон, переклад Катерини Оніщук, Олени О’Лір та Назара Федорака, 2008.
6. З початку війни у 2014 році Росія загарбала українські території та взяла в заручники мільйони українців, збила цивільний літак рейсу MH17, обстрілювала мирні українські міста та здійснювала теракти, перетворила Донбас на територію екологічного лиха та зону нових темних віків з концтаборами, влаштувала масові депортації українців, викрадала дітей — 24tv.ua, 13.10.2022.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше