Орфографі́чний

, а, е
утворене від іменника орфографія за допомогою -ічн(ий).
iнші можливі написання: ортографічний, ортографічний.
Пов’язаний із правописомправопи́сний, а, е
1. Одержав повістку на пленум Правописної комісії в Харкові, на 25 травня. Не маю жадної охоти знов загубити два тижні на безконечну дурницю  — Сергій Єфремов, Щоденник, 1927.
2. В березні 1930 року почався процес «Спілки визволення України» (СВУ), і його жертвою впали 45 кращих представників української культури: академік Сергій Єфремов, літератор і публіцист Андрій Ніковський, письменниця старшої Генерації Людмила Старицька-Черняхівська, відомий мовознавець Всеволод Ганцов, автор правописного словника Григорій Голоскевич, письменник Михайло Івченко, голова всеукраїнської православної церкви Володимир Чехівський та інші  — Олександер Филипович, Спогади про Миколу Зерова, 1971.
3. Коли відбулася Харківська правописна конференція 1927 року, і наслідком її праці був«Український правопис» 1929 р., 25 травня того ж року Наукове Товариство ім Шевченка вирішило прийняти в основі нові правила  — Юрій Шевельов, Українська мова в першій половині двадцятого століття (1900-1941). Стан і статус, 1987.
4. Боротьба між прихильниками двох правописних систем була в центрі суперечок у середовищі галицько-руської інтеліґенції у 1860–1880pp.  — Ярослав Грицак, Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота, 2006.
5. «Якщо реформована правописна норма логічна або ж реформу провела авторитетна інституція, то кількість її прихильників буде більшою», – констатує співрозмовник Тижня  — Український тиждень, 24/2019.
Пов'язані сталі словосполуки:
орфографі́чна змі́на — правопи́сна змі́на
орфографі́чна на́вичка — правопи́сна на́вичка
орфографі́чна особли́вість — правопи́сна особли́вість
орфографі́чна поми́лка — правопи́сна поми́лка
орфографі́чне пра́вило — правопи́сне пра́вило
орфографі́чний словни́к — правопи́сний словни́к

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше