Пате́льня

, і, жін.
походить від пол. patelnia, пов’язаного з фр. patelle та іт. patèlla, які утворені від лат. patella – сковорода.
Круглий металевий посуд, у якому смажать їжу  — сковорода́, и́, жін.
1. Пишіть посредникові, то пан у вас, як карась на сковороді, закрутиться  — Михайло Старицький, Не судилося, 1881.
2. Тоді я подумав, що шар грязюки, може, мені заважав; отже, я дбайливо промив пергамент, ллючи на нього теплу воду; після цього я поклав його на сковороду черепом униз і поставив сковороду на жаровню з вугілля  — Едгар Аллан По, Золотий жук, переклад Майка Йогансена, 1928.
3. А його ж розкуйовджена з червоним прищоватим носом та вилинялими очима жінка смажить щось на сковороді й гострий запах часнику та пригорілої оливи сягає аж до мешканців горища  — Улас Самчук, Кулак, 1935.
4. Коли ж твій принос-офіра, спечена на сковороді, нехай буде питльована мука, розчинена на олії, прісна; роздрібниш його на кусні й зіллєш на нього олії: це безкровна жертва  — Святе Письмо Старого та Нового Завіту, переклад Івана Хоменка, 1981.
5. Я позичив три долари в судді Тетчера, батько забрав їх, відразу ж напився і п’яний почав вештатися вулицями містечка; він несамовито репетував, бешкетував, лаявся і що було сили гатив у сковороду мало не до півночі; його схопили й посадили в буцегарню, а другого дня повели до суду і знову посадили – вже на цілий тиждень  — Марк Твен, Пригоди Гекльберрі Фінна, переклад Ірини Стешенко, 1990.
6. Рецепт швидкого хліба на сковороді завжди вдається і смакує всім без винятку, тож спробуйте скористатися цим рецептом та більше ніколи не турбуйтеся про наявність хліба на прилавках магазинів  — 24tv.ua, 20.10.2022.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше