Транспланта́ція

, ї, жін.
від нім. Transplantatión, утвореного внаслідок приєднання лат. приростка trans- – пере- до дієслова plantāre – саджати, похідного від іменника planta – саджанець.
Пересаджування тканин чи органів  — переса́джування, ння, сер.; переса́дження, ння, сер.
1. Так стоїть питання з «відмолодженням» і по цей час в Европі та Америці; але ми, чи то пак доктор Армстронг знайшов причину невдач при пересаджуванні тканини та органів  — Григорій Бабенко, Ціна молодості, 1932.
2. Ось лише деякі наукові проблеми, що їх успішно розробляють в інституті: пересадження рогівки, кератопротезування, лікування травм і опіків ока, глаукоми, пухлин ока й орбіти, застосування лазерів та ультразвуку в офтальмології  — Наука і суспільство, 4/1986.
3. Внаслідок того що різні органи і тканини вмирають поступово і їх життєдіяльність після смерті організму як цілісної системи зберігається певний час, сучасна трансплантологія довела можливість пересадження шкіри, рогівки, кісток, суглобів  — Іраїда Концевич, Борис Михайличенко, Судова медицина, 1997.
4. Біль посилюється від частих санаційних промивань ран і перев’язок, пересаджування шкіри, пластичної хірургії, а також під час регулярних фізичних вправ для розробляння пошкоджених кінцівок з метою запобігання контрактурі  — Охорона психічного здоров'я в умовах війни, 2017.
5. Турецькі лікарі в Стамбулі провели операцію з перехресного пересаджування печінки між українською та турецькою сім’ями  — tsn.ua, 30.09.2018.
6. Гелен не могла оперувати, бо трансплантат – це не звичайний шматок плоті, а трансплантація – дещо більше за просто пересадження органів  — Максим Кідрук, Де немає Бога, 2018.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше