Убіквіта́рний

, а, е
від лат. ubīque – всюди, утвореного внаслідок поєднання ubī – де та -que – кожен, весь.
Поширений усюди  — повсю́дний, а, е
1. Хоча окремі автори вважають, що резервуаром Pseudomonas aeruginosa є кишечник теплокровних, більшість фахівців дотримується думки, що цей вид мікроорганізмів є убіквітарним (повсюдним) і є вільноіснуючим — Леонід Корнієнко, Віталій Нєдосєков та ін. Сапронозні інфекційні хвороби тварин, 2009.
2. У досліджуваних змивах зі шкірних покровів операторів до і після дезінфекції було виявлено мікроорганізм Pseudomonas aeruginosa родини Pseudomonadaceae, відомий як синьогнійна паличка (Bacillus pyocyaneum). Цей мікроорганізм є убіквітарним (повсюдним) — agrotimes.ua, 28.01.2015.
3. Повсюдна поширеність, що обумовлена високим ризиком передачі ВІЛ, як природними, так і штучними шляхами; тривалий хронічний перебіг; розвиток важкої СНІД-асоційованої патології; несприятливий прогноз щодо виліковування; відсутність засобів специфічної профілактики тощо – далеко не повний перелік характеристик, що дозволяють розглядати епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу як одну з актуальніших медико-соціальних, економічних, демографічних і політичних проблем людства — Наталія Бугаєнко, Характеристика епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в мегаполісі та вдосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів (на прикладі м. Києва), 2015.
4. Отже цей збудник – повсюдний (убіквітарний) і викорінити його у довкіллі на сьогодні неможливо — Андрій Бузун, Борис Стегній, Ігор Коровін, Вірусоносійство як фактор сприяння клінічному прояву бешихи свиней у промисловому свинарстві, 2017 .
5. Нарешті, навіть такий базовий «факт», як повсюдна поширеність мікоризи в лісі, теж поки залишається недоведеним  — cikavosti.com, 28.02.2023.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше