Хавбе́к

, а, чол.
від англ. halfback, утвореного від іменників half – половина і back – захисник.
інше можливe написання: гавбек.
В ігрових видах спорту гравець, який одночасно діє в захисті та нападі  — півзахисни́к, а́, чол.
1. Бачили тільке одне – кияни грають з трьома півзахисниками, значить, вони посилюють лінії захисту за рахунок нападу, бо саме з лінії нападу відтягують назад одного гравця  — Юрій Войнов і Михайло Михайлов, На футбольних меридіанах, 1962.
2. На прощання півзахисник міцно потиснув руку Рамберові й сказав: – Мене звуть Гонсалес  — Альбер Камю, Чума, переклад Анатоля Перепаді, 1991.
3. Завершив же знущання над східноєвропейцями дальнім ударом силовий півзахисник Дженаро Гаттузо, який забиває дуже рідко  — Ігор Корольов, Про наших і своїх, 2004.
4. Ми обрали провідних центральних захисників, крайніх захисників з умінням не тільки грати в обороні, а й підключатися до атак, опорних півзахисників, здатних задавати матчу ритм і динаміку, а також гнучких і винахідливих форвардів, які вміють створювати моменти і забивати  — hromadske.ua, 11.07.2016.
5. Італійська команда, на 59-й хвилині в складі якої на заміну вийшов український півзахисник Руслан Малиновський, могла забити вже в першу чверть години, але Навас тричі рятував французів від неприємностей  — nv.ua, 13.08.2020.
Пов'язані сталі словосполуки:
лі́вий хавбе́к — лі́вий півзахисни́к
пра́вий хавбе́к — пра́вий півзахисни́к
центра́льний хавбе́к — сере́дній півзахисни́к

  • Слово півзахисник на позначення хавбека на сьогодні усталилося в українській мові, хоч в першій половині ХХ століття на західноукраїнських землях уживали слово помічник; до того ж саме слово півзахисник мало варіант напівзахисник. Щоб позначити кількох або всіх півзахисників команди, використовують поняття півзахист, а отже, про хавбека можуть сказати, що він грає в півзахисті.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше