Харитати́вний

, а, е
від лат. caritas – християнське милосердя, утвореного від прикметника carus – милий.
Покликаний приносити добро, надавати допомогу тим, хто її потребує  — доброчи́нний, а, е
1. Все життя вона була парафіянкою місцевої методистської церкви, мала диплом бакалавра в галузі початкової освіти, брала активну участь у доброчинній діяльності, захоплювалася поезією Роберта Браунінга, її тіло знайшли в трубі, прокладеній під другорядною ґрунтовою дорогою — Стівен Кінг, Мертва зона, переклад Володимира Митрофанова, 1988.
2. Ця остання візита була для Васьковича однією чи з найнеприємніших процедур, бо Ромодану, абхазцю за походженням, відомомому кримінальному авторитетові, світила або «вишка», а якщо зійде, то максимум двадцять п’ять років критої тюрми; та позаяк його зв’язки, що сягали горішніх, найвищих чинів, ускладнювали справу; а також його доброчинна діяльність у сферах спорту, гуманітарної допомоги, закордонні зв’язки з кримінальним, і не, світом — Олесь Ульяненко, Дофін Сатани, 2000.
3. Асоціація промисловців, підприємців і роботодавців Стрийщини оголосила акцію доброчинної допомоги для проведення капремонту приміщення, оновлення та реставрації експонатів музею-садиби Степана Бандери в селі Воля-Задеревацька  — zaxid.net, 10.07.2007.
4. Переважна більшість із них виявилися ні в чому не винними людьми, які вступили до братства лише задля налагодження ділових контактів і доброчинної діяльності — Ден Браун, Янголи і демони, переклад Анжели Кам’янець, 2010.
5. Я попросив наших друзів із гурту«ДахаБраха» – вони дали доброчинний концерт, усі кошти від якого пішли саме на цей задум: реконструкцію приміщень, закупівлю тварин — Український тиждень, 52/2016.
Пов'язані сталі словосполуки:
Харитати́вна дія́льність — доброчи́нна дія́льність
харитативна організація — доброчи́нна устано́ва

  • Часто обік або замість слова доброчинний уживано слово благодійний; таке поняття навіть використовувано в українському законодавстві (напр. Благодійні організації не мають права надавати благодійну допомогу політичним партіям або від імені політичних партій, а також брати участь у виборчій агітації). Варто, втім, зауважити, що слово благо і приросток благо- належать до церковнослов'янської спадщини в українській мові й можуть бути замінені на питомий відповідник добро.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше