Хі́кі

, невідм., чол. і жін.
від яп. 引きこもり– замкнутий у собі.
iнші можливі написання: хікікоморі, хікікоморі.
Особа, яка відмовляється від суспільного життя, замикається в собі  — відлю́дник, а, чол.; відлю́дниця, і, жін.
1. На другу половину життя Емілі Дікінсон припадає її дружба з популярною тоді письменницею Гелен Джексон, єдиною після Ньютона особою, яка повірила в талант амхерстської відлюдниці  — Соломія Павличко, Голос людяності і доброти, 1980.
2. Видно, коли знаєш, що розмовляєш із професором, справжнім ученим, хай відлюдником, це таки впливає на ставлення навіть до малознайомого  — Андрій Кокотюха, Таємне джерело, 2011.
3. Так от, заочно мені представили Володимира Захаренка як відлюдника, котрий живе в селі без газу й навіть електрики, бо заперечує всі блага цивілізації  — Україна молода, 156/2014.
4. Я усамітнилася, почала потроху випивати, потім більше, а врешті взагалі стала відлюдницею: кому подобається бути поряд з п’яницею?  — Пола Гокінз, Дівчина в потягу, переклад Інни Паненко, 2015.
5. Проте, якщо Голден Колфілд з роману американського відлюдника мріяв якось рятувати дітей від фарисейського світу дорослих, то герой Мак Донаха винайшов конкретний спосіб такого порятунку – щоби діти не мучилися в дорослому майбутньому, він їх вбиває, назавжди зупиняючи у щасливому дитинстві  — firtka.if.ua, 07.12.2016.
6. Довжелезна й лагідна череда закоханих у хмари людей, яку уявляла собі Віржінія Латур на початку, тепер вочевидь пістрявила самогубцями, безпорадними меланхоліками, нещасними закоханими та сумними відлюдниками  — Стефан Одеґі, Теорія хмар, переклад Ганни Залевської, 2020.
7. Це серйозно вплинуло на її життя, позбавило засобів до існування, занурило у глибоку депресію і змусило стати відлюдницею  — bbc.com, 25.09.2021.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше