Цейхга́уз

, у, чол.
від нім. Zeughaus, утвореного внаслідок поєднання іменників Zeug – зброя та Haus – будинок.
Склад, на якому зберігають зброю та військове спорядження  — збройни́ця, і, жін.
1. Він поріднився з пануючою царською родиною єгипетською, утримував гарем на взір східніх владарів, взявся до роскішних будов, – першою з них був храм поставлений Богу Ягве в Єрусалимі, – побудував палати, замчища і окопи, врядив збройниці і магазини, вирештував при помочи Фенікійців кораблі на Червоному морі, осліпив Ізраелітів пишнотою свого дому і повозів куплених в Єгипті, і лишив по собі славу роскішного царя  — Моріс Верн, Історія і релігія жидів, переклад Лесі Українки, 1895.
2. Наш рід узивано племенем мрійників; і в багатьох знаменних осібностях – в характері родового житла, у фресках головної залі, в гобеленах спального покою, в різьбі на опорах стін збройниці, а надто в галереї старовинних образів, у вигляді бібліотеки і, нарешті, у вельми своєріднім доборі книжок – повсюди є задосить свідчень, щоб запевнити слушність цієї думки  — Едгар Аллан По, Береніка, переклад Бориса Ткаченка, 1928.
3. І Катерина, не давши Морвелеві часу на відповідь, закликала пана де Нансея, Гвардійського капітана, і сказала йому запровадити Морвеля до королевої збройниці — Александр Дюма, Королева Марго, переклад Ольги Косач-Кривинюк, 1930.
4. Гаттер мав добру збройницю, в ній було декілька рушниць, завжди набитих задля нагальної потреби — Джеймс Фенімор Купер, Звіробій, переклад Леоніда Солонька та Олександра Тереха, 1968.
5. А що ваша милость казала про кілка, який нібито Петрові належав і зберігається в королівській збройниці поряд із сідлом Баб’єки, то тут я вже каюся: чи то з мого недоуцтва, чи з недобачення я його там не помітив; сідло ще роздивився, а кілка не зауважив, хоть він, казала ваша милость, такий великий — Мігель де Сервантес, Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі, переклад Миколи Лукаша, 1988.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше