Чемпіо́нка

, и, жін.
утворене від іменника чемпіон за допомогою наростка -к(а) .
Жінка або дівчина, яка перемогла в будь-якому змаганні  — перемо́жниця, і, жін.; перемо́жиця, і, жін.
1. Відгукнулися, зокрема, неодноразова переможниця всесвітніх Універсіад, призер чемпіонатів світу та Європи Карменруначу з Румунії, чемпіон Московської Олімпіади Бенгт Баррон, який очолить шведську делегацію  — Спортивна газета, 75/1989.
2. Багатьох журналістів здивував той факт, що на фініші марафону переможниця Юстина сама підбігла привітати Валю з її першою нагородою чемпіонату світу  — Високий замок, 2009.
3. А вона вперше відчувала неймовірну радість, таку радість, яку ніколи до того не відчувала, радість переможиці  — Анна Хома, Заметіль, 2012.
4. Четверта ракетка світу, українська тенісистка Еліна Світоліна здобула перемогу на виставковому турнірі Tie Break Tens, який відбувся 5 березня на арені Madison Square Garden в Нью-Йорку. Як переможиця турніру, вона отримала $250 000  — ukrreporter.com.ua, 06.03.2018.
5. 18-річна суперфіналістка проєкту «Голос країни 10» та переможиця Yuna Junior 2020 Анастасія Балог з Мукачева присвятила свою нову пісню «Не складу я зброю» війні в Україні  — zahid.espreso.tv, 20.05.2022.
6. Переможниця Roland Garros-2022 вкотре підтримала український народ  — konkurent.ua, 05.06.2022.

  • Корпусні дані засвідчують, що слово переможиця вживають набагато рідше за переможниця. Водночас маємо зауважити, що наросток -ниц(я) використовувано переважно у творенні жіночих назв від іменників на -ник (пожежникпожежниця, працівникпрацівниця, радникрадниця), тому на перше місце в цій статті ставимо слово переможиця (не заперечуючи, втім, можливого й слушного використання обох згаданих слів).

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше