Брак виразності, неповторності —
заяло́женість, ости/ості, жін.;
уте́ртість, ости/ості, жін.
1. Одноманітність синтакси та ще деяка утертість образів («Я бачу космоси в траві» – ах, як надокучили ці космоси!) зостається і сей час, але, раз пішовши до поетичної культури, поставивши перед собою завдання удосконалитися щодо форми, Сосюра скоро, певно, визволиться і од цих хиб — Микола Зеров, Українська література в 1923 році, 1924.
2. Міг би я багатьом із товаришів закинути бідність, утертість або неточність рим, як-от: «день – пісень», «світло – розквітло», «свободу – народу», «ніколи – волю», або такі шаблонні рядки... — Максим Рильський, Щасливої дороги, 1956.
3. Йому не подобалася певна утертість мого стилю, в якому він убачав «загонистість і метафорику в дусі вже застарілої прози Шатобріана — Марсель Пруст, У пошуках утраченого часу. Альбертина зникає, переклад Анатоля Перепаді, 2001.
4. Але, швидше за все, під популярним нині до заяложеності словосполученням «магія ляльки» мається на увазі не вбрання – нехай навіть «от кутюр» — День, 14.02.2002.
5. Ситуації в кожній із новел вражають заяложеністю: роман у відрядженні; прихід чоловіка в момент любощів дружини-невірниці; запис на відео сцени сексуальних ігор; бійка за жінку в барі, де в пику дістає не той, хто почав — Український тиждень, 24/2011.
6. Ці слова стільки разів стількома хлопцями шепотілися на вухо стільком дівчатам, що їх, через їхню заяложеність, пора би вже заборонити — Люсі-Мод Монтгомері, Емілі виростає, переклад Олега Бурячківського, 2014.
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна
Спробуйте LanguageTool
Покращуйте свої тексти миттєво
- Перевіряє граматику та стиль української мови
- Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
- Реєстрація не потрібна