Шахра́йство

, а, сер.
утворене від іменника шахрай за допомогою наростка -ств(о).
Нечесні вчинки чи поведінка  — круті́йство, а, сер.
1. Неприємно вразила ця дрібничкова брехливість, крутійство й нещирість  — Микола Галаган, З моїх споминів..., 1928.
2. Завжди такий непримиренний до брехні і крутійства, він сам тепер викручується брехнею, наче хлопчак, часто навіть не помічаючи, як його слова розходяться з правдою…  — Ірина Вільде, Сестри Річинські, 1958.
3. І зважте, що кохання і війна — се одне й те саме, і достоту як на війні допускаються і звичайно вживаються хитрощі й пастки, щоб здужати ворога, так і в любовних сутичках і герцях вільно вдаватися до крутійства і підступів для осягнення омріяної мети, якщо тільки ними не принижується і не ославлюється кохана особа  — Мігель Сервантес, Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі, переклад Миколи Лукаша, 1995.
4. І все-таки я не міг забути теплоти його рукостискання, коли він запевнив мене, що не буде почуватися незатишно, існуючи в моєму образі, й казав собі, що якщо вся ця витівка і є справжнім крутійством, то він згорає бажанням ошукати своїх батьків і буде більше винен у цьому, ніж я, хоча на мою долю й випадає роль значно активніша  — Томас Манн, Сповідь афериста Томаса Круля, переклад Романа Осадчука, 2011.
5. Як попередній тип, точніше, попередні типи влади були зліпками з нашого спільного опортунізму, хитрунства, крутійства, лицемірства, так нинішня інкарнація відбиває, немов у дзеркалі, нашу легкість у думках, нездатність будувати реальні плани, несхильність тримати в голові причинно-наслідкові зв'язки, незгоду бачити світ складним  — wz.lviv.ua, 21.09.2019.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше