Євангелізо́ваний

, а, е
утворене від дієслова євангелізувати за допомогою наростка -ан(ий).
Той, якого навернули у християнську віру  — наве́рнений (у христия́нство), а, е
1. Для служби своєї на апостолів прикликав навернених грішників, Петра, Матея, Павла — Андрей Шептицький, Листи до заробітчан, 1901.
2. Коли ж і той спосіб виявиться недостаточним, інквізитор посилає до обвинуваченого якогось наверненого єретика, що прикидається, ніби належить іще до секти єретиків, і старається війти в довір’я в’язня  — Степан Тудор, День отця Сойки, 1941.
3. Але на сьогоднішній день цей елемент, як і ті, що по-справжньому навернені в православ’я, створюють могутній бльок пропагандистів, які вважають, що справжня роля Православної Церкви повинна бути подібна до ролі, яку традиційно відігравала патріотична та активна Українська Католицька Церква  — Сучасність, 1/1986.
4. В цьому вочевидь полягає одна з розгадок проблеми виживання євреїв за неприхильних обставин, хоч ідея обраності певною мірою покріплювала й інші народи: амхарських ефіопів, вірмен, греків, навернених до православ’я, православних росіян, друзів, сикхів, а також різні європейські етноси, як-от поляків, німців, французів, англійців, кастільців, ірландців, шотландців, валлійців – а можна назвати й більше  — Ентоні Сміт, Національна ідентичність, переклад Петра Таращука, 1994.
5. Але, як на зло, один львівський панотець приїхав до нас із візитом, відправив зо три богослужіння, і з цієї нагоди одна сестра, німкеня, навернена протестантка, яка подавала йому келих чи ампулки через коло в захристії, звірилася, що її б’ють  — Яцек Денель, Матінка Макрина, переклад Андрія Бондара, 2017.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше