Інфлюе́нсер

, а, чол.
від англ. influencer, утвореного від іменника influence — вплив.
Особа, до чиєї думки дослухаються інші люди — впливо́вець, вця, чол.
1. Читачка Анна Муд повідомляє: «В одному перекладі натрапила на слово інфлюенсер (англійське – influencer). Як краще: перекласти його українською мовою чи залишити без перекладу?» Для правильного перекладу потрібно знати контекст. Можливо, це впливочинник, або неологізм впливовець.  — Блог Олександра Пономарева, www.bbc.com, 01.07.2019.
2. Олександр Пономарів рекомендує не вживати цього новоанглізму в нашій мові і, крім загальновідомих відповідників на зразок впливова людина, лідер суспільної думки чи латинського резонатор, пропонує цікавий словотвірно вмотивований новотвір впливовець ˂ впливовий — Ірина Фаріон, Протианглізм, № 21. Інфлюенсер, 15.02.2021.
3. Впливовець, який має більше мільйона підписників, може заробляти на брендах більше ніж 250 000 доларів за пост — nachasi.com, 31.05.2021.
4. Вона ніби існує у своїй окремій галактиці: їй начхати на норми «жіночого репу», де ти, як продукт, маєш викликати інтерес не лише як музикант, а і як модель, впливовець і таке інше — informator.ua, 27.05.2023.
5. Розповсюджена практика використання у рекламних кампаніях впливовців, контент-мейкерів та знаменитостей виявилася ефективною і у сфері OOH-реклами, де вкладені в рекламу кошти забезпечують високу рентабельність інвестицій — out-of-home.ua, 21.04.2023.
6. Ст. 1 законопроєкту «Про регулювання комерційного впливу та боротьби зі зловживаннями впливовців у соціальних мережах» (De loi visant à encadrer l’influence commerciale et à lutter contre les dérives des influenceurs sur les réseaux sociaux) визначає впливовців (інфлюенсерів) як фізичних чи юридичних осіб, які за винагороду використовують свою репутацію серед своєї аудиторії для передачі контенту громадськості за допомогою електронних засобів з метою просування, прямо чи опосередковано, товарів, послуг або будь-якої причини, займаються діяльністю комерційного впливу за допомогою електронних засобів — Юридичний вісник України, 01.06.2023.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше