Ґандж

, у, чол.
походить від уг. gáncs – докір, догана, вада.
Погана риса, особливість кого- або чого-небудь — ва́да, и, жін.
1. Продовж йому, боже, віку; не за вічі, а в вічі скажу: такий з нього син, що й рідного не треба: серце у нього – наче віск: добре, чуле, м’яке; одна вада є: не говіркий та гордовитий трохи; ну, зате ж і не мартопляс  — Олександр Кониський, Пімста, 1887.
2. В Доктора Серафікуса була одна вада, яка пригнічувала його й від якої він ніколи не міг звільнитись  — В.Домонтович, Доктор Серафікус, 1929.
3. Кажучи це, я аж ніяк не хочу применшити численні чесноти цього прекрасного короля, хоча й розумію, що наведений приклад дуже принизить його в очах читача-англійця; а втім, я вважаю, що ця вада, властива жителям Бробдінгнегу, походить від їхньої темноти, бо вони ще й досі не зробили з політики науку, чого вже досягли найбільші уми в Європі  — Джонатан Свіфт, Мандри Гуллівера, переклад Володимира Митрофанова, 1965.
4. Мова – образ духу: якщо вона гарненько підстрижена, підрум’янена, оздоблена, то це певна ознака того, що й дух – далекий від щирості, що й він не без вад  — Луцій Анней Сенека, Моральні листи до Луцілія, переклад Андрія Содомори, 1996.
5. А ти, навпаки, – справжній Кафка, якщо казати про силу, здоров’я, апетит, гучний голос, красномовство, самовдоволеність, почуття переваги над усіма на світі, витривалість, незворушність, знання людей, певну широту натури, – звичайно, з усіма вадами й слабкостями, які властиві цим чеснотам і які спричиняє твій темперамент, а часом і запальна вдача  — Франц Кафка, Лист до батька, переклад Олекси Логвиненка, 2012.
6. Ще одна вада українського бюджетного процесу – це зміни податкового законодавства під бюджет ( а не за шість місяців до початку року, як того вимагає чинне законодавство ), які не дозволяють бізнесу нормально планувати свою діяльність  — nv.ua, 2017.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше