Екіпіро́вка

, и, жін.
утворене від дієслова екіпірувати за допомогою наростка -овк(а).
Усе потрібне для спорядження кого-небудь — споря́дження, ння, сер.; ви́ряд, у, чол.
1. Хто був вже в таборі, той сам знає, хто ні – нехай повірить досвіднійшим від себе, що це незвичайно важне мати такий добрий виряд, без чого в таборі чи на прогульці, прямо як без рук  — Молоде життя. Часопис українського пласту, 15.05.1926.
2. Не минуло й години, як веснянкуватий юнак у повнім виряді, з сутою калитою під кожушаним опиналом, гнав шляхом на берестейські ворота  — Катря Гриневичева, Шестикрилець, 1935.
3. Доповнював цю доповідь інтендант бриґади ЧУСС-ів Онуляк, доповівши про стан постачання в червоній армії, на підставі відносин у 44 дивізії. Провідною думкою його доповіді було: «Якщо стрілець має виконувати своє завдання, то конче потрібно забезпечити його всім потрібним для воїна – одягом, вирядом, зброєю тощо. Всього цього в червоній армії немає, тому й не дивно, що червоноармійці не виконують своїх вояцьких обов’язків»  — Никифор Гірняк, Останній акт трагедії Української Галицької армії, 1959.
4. Франція помогла полякам зорганізувати там з польських добровольців польську армію під командою Галлера й дала тій армії повний воєнний виряд  — Петро Мірчук. Українська державність. 1917–1920, 1967.
5. Одного разу, на вузловій станції Цвіткове, зустрілися ми з дезертирами, що, залишивши фронт, зі зброєю в руках і в повному виряді їхали цілим ешелоном  — Роман Коваль. Коли кулі співали, 2006.
6. Він захищає туристичне спорядження від намокання і дозволяє зручно і безпечно переносити речі в будь-яку погоду  — zhitomir.info, 05.07.2021.
7. Гравці та адміністрація нашого клубу почали займатись гуманітарною допомогою та військовим спорядженням замість спортивного  — fckryvbas.com, 04.06.2022.
8. Для цього він бере альпіністське спорядження і лізе на дах 30-ти поверхового будинку, щоб стерти образливий напис про сина  — life.pravda.com.ua, 07.09.2022.
9. Один комплект спорядження для альпіністів, один комплект для підводного плавання, комплект лиж, тенісних ракеток, дошка для серфінгу та інше спортивне спорядження – по одному комплекту на людину  — rbc.ua, 08.09.2022.
10. Зокрема діти зможуть поплавати на SUP-дошках і байдарках, відвідати мотузковий парк і навіть вилізти зі спорядженням на скелю Каспіча  — vezha.ua, 04.07.2022.

  • У сучасних текстах частіше вживають слово спорядження, однак у діяспорних натрапляємо на слово виряд (його переважно використовують, коли йдеться про військо або пластунів)

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше