Літера́торка

, и, жін.
утворене від іменника літератор за допомогою наростка -к(а).
Жінка, яка пише художні твори, займається письменством  — письме́нниця, і, жін.
1. Коли б я була письменниця, я могла б написати, що в нього був – ясний костюм, ясне волосся, ясно-сині очі й красивий горбуватий трохи ніс — Юрій Яновський, Майстер корабля, 1928.
2. А з того факту, що в пізніх творах Лесі Українки кількість західноукраїнських мовних елементів не зменшується, а навпаки, трохи зростає, можна робити висновок, що письменниця свідомо використовувала їх у своїх творах — Юрій Шевельов, Внесок Галичини у формування української літературної мови, 1944.
3. Добрим словом годиться згадати сьогодні турботливого батька Лесі – Петра Антоновича Косача і матір її – відому нашу письменницю Олену Пчілку, уважну виховательку й невтомну громадську діячку, чиї риси характеру, вольовита вдача передалися і її геніальній дочці  — Олесь Гончар, Наша Леся, 1971.
4. А проте досі жоден дослідник не завдав собі клопоту реставрувати неперервну тяглість цієї традиції, вивести її на яв із-за притемнених, смерклих лаштунків літературної сцени, де вона знай припадає собі архівним пилом (навіть хрестоматій жіночого письменства не маємо!), – у висліді кожне нове покоління українських письменниць змушене мовби розпочинати заново конструювання свого літературного родоводу, навпомацки й наосліп, крок за кроком вишукуючи для себе в архівній тьмі — Оксана Забужко, Жінка-автор у колоніальній культурі, 1999.
5. Гуляючи старим Амстердамом одного літа середини 2000-х років, я і моя добра знайома, хорватська письменниця Дубравка Уґрешич, яка під ту пору вже понад десять років жила в Нідерландах на еміґрації, розмовляли на різні теми і, звісно ж, зазирали у вікна до місцевих городян — Андрій Бондар, Ласощі для Медора, 2020.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше