Орендува́ти

, у́ю, у́єш, док., недок., пер.
утворене від іменника оренда за допомогою наростка -ува(ти).
Брати будь-що у винайм   — винайма́ти, а́ю, а́єш, недок., пер.; ви́найняти, му, меш, док., пер.
1. У Львові зайшла глуха осінь, перший рік нового сторіччя закінчувався холодною негодою, і через те, що в сутеринному помешканні, яке винаймав на Веклярській, за такої погоди ставало зовсім темно, Павло виходив на світ Божий з надією побачити на сірому небі хоча б пружечок просвітку  — Роман Іваничук, Журавлиний крик, 1973.
2. Залишившись тепер сам-один, я заявив про намір вибратися зі свого помешкання у Темплі, як тільки мине термін оренди, а тим часом винайняти його комусь іншому від себе — Чарльз Діккенс, Великі сподівання, переклад Ростислава Доценка, 1986.
3. Була то предивна розкіш, але дуже коштовна, і щоб якось надолужити видатки, яких вона вимагала, маркіза де Камбремер намагалася всіляко примножувати зиски й між іншим винаймала – вперше – на літо одну зі своїх посілостей, зовсім одмінну від Фетерна: Ла-Распальєр — Марсель Пруст, У пошуках утраченого часу. Содом і Гоморра, переклад Анатоля Перепаді, 1998.
4. Вони постановили винайняти помешкання й відпочивати «по-цивільному», а не в наметі, як збиралися і як відпочивала решта їхньої компанії, що їх вони ностальгійно навідували мало не щовечора, допізна засиджуючись біля вогнища, на якому смажилися зловлені вдень мідії, біля якого розповідалися історії про пірнання з аквалангом, про походи до джерела з прісною водою, де розгорялися суперечки про суть мистецтва та улюблених акторів, письменників і рок-групи, де споживалися великі кількості червоного місцевого кріпленого вина — Наталка Сняданко, Чебрець у молоці, 2011.
5. Але коли минулого тижня в Берліні ми з нею виходили зі станції метро на славнозвісному мультикультурному Кройцберзі, де винаймали помешкання, мою дружину ледь не за руки ловили і щоразу зупиняли чорношкірі хлопці — Юрій Андрухович, А тепер уже справді про мову, 2017.
6. Після того як забудовниця Кендіс Пейн винайняла для безхатьків номера в готелі, жителі Чикаго об’єднались, щоб допомогти людям у скруті врятуватись від морозів — hromadske.ua, 02.02.2019.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше